KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17423455
*
nr 1742 3455
Carsten Engström
(1941-2004), Sverige
Oljemålning, Katt, ej signerad. Olja på pannå, 120x38 cm, oramad
Carsten Engström, svensk målare född 1941, död 2004.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2025
kl 18:16:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 08:33:34
1
700 kr
23/11 22:49:03
2
1.200 kr
24/11 03:58:42
1
1.000 kr
24/11 03:58:42
2
1.100 kr (Budbetjänt)
24/11 03:58:58
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carsten Engström
Carsten Engström, svensk målare född 1941, död 2004.
Läs mer om Carsten Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carsten engström djur djurmotiv ej signerad katt olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:30
*
Carsten Engström
Carsten Engström, svensk målare född 1941, död 2004.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Carsten Engström
nr 1742 3455
Carsten Engström
(1941-2004), Sverige
Oljemålning, Katt, ej signerad. Olja på pannå, 120x38 cm, oramad
Carsten Engström, svensk målare född 1941, död 2004.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/11 08:33:34 | 1 | 700 kr |
| 23/11 22:49:03 | 2 | 1.200 kr |
| 24/11 03:58:42 | 1 | 1.000 kr |
| 24/11 03:58:42 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 24/11 03:58:58 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carsten Engström
Carsten Engström, svensk mÃ¥lare född 1941, död 2004.Läs mer om Carsten Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carsten engström djur djurmotiv ej signerad katt olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:30



